andrzej-001

Z ogromnym żalem informujemy, że w sobotę, 7 maja odszedł nagle Andrzej Kozieja, wykładowca, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, metodyk, laureat Nagrody Miasta Kielce, członek naszego Stowarzyszenia. Od ponad 20 lat zajmował się upowszechnianiem wiedzy o filmie i teatrze, prowadził zajęcia dla uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uczestniczył w organizacji kolejnych edycji Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Był też od wielu lat rezydentem-opiekunem Letniej Szkoły Kultury, Historii i Języka Polskiego, organizowanej w naszym mieście dla rodaków z Winnicy.  Pasję oraz głębokie zaangażowanie w prace dydaktyczną docenili studenci Pana Andrzeja przyznając mu w 2013 roku, z okazji 30-lecia pracy, tytuł i statuetkę Uniwersyteckiego Belfra Roku. Rok wcześniej otrzymał tytuł Przyjaciela Studentów.

Msza Św. pogrzebowa zostanie odprawiona w najbliższą środę, 11 maja o godz. 14.00 w Bazylice Katedralnej, po niej nastąpi przewiezienie zwłok na Cmentarz Stary w Kielcach.
 

Anna CiulębaBez kategorii
Z ogromnym żalem informujemy, że w sobotę, 7 maja odszedł nagle Andrzej Kozieja, wykładowca, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, metodyk, laureat Nagrody Miasta Kielce, członek naszego Stowarzyszenia. Od ponad 20 lat zajmował się upowszechnianiem wiedzy o filmie i teatrze, prowadził zajęcia dla uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uczestniczył w organizacji...