Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach włącza się do akcji „Bilet do teatru za 500 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego. Bilet na spektakl dla młodzieży i dorosłych „The Monstrum Band” w dniu 13   godzinie 18.00 będzie kosztował jedynie 5 zł!

 

W dniu 13 maja 2017 roku, w Dzień Teatru Publicznego, teatry w całej Polsce zagrają spektakle w ramach ogólnopolskiej akcji „Bilet do teatru za 500 groszy”. W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz trzeci. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce – a więc teatr dostępny i mówiący w imieniu każdego – obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się 100 teatrów publicznych z całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. W akcji „Bilet do teatru za 500 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego weźmie udział 98 teatrów z 39 polskich miast, w tym również Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.

 

Bilety za 5 zł można nabyć w Kasie Teatru w dniu 13 maja od godziny 12.00. Na spektakle grane w ramach akcji „Bilet do teatru za 500 groszy” 1 osoba może kupić maksymalnie 2 bilety, nie można wcześniej zrobić rezerwacji.

 

Akcja finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Anna CiulębaBez kategoriiKultura
Teatr Lalki i Aktora 'Kubuś' w Kielcach włącza się do akcji 'Bilet do teatru za 500 groszy' z okazji Dnia Teatru Publicznego. Bilet na spektakl dla młodzieży i dorosłych 'The Monstrum Band' w dniu 13   godzinie 18.00 będzie kosztował jedynie 5 zł!   W dniu 13 maja 2017 roku, w...