dzikie-720x388

W przestrzeni Instytutu Dizajnu w Kielcach można oglądać wystawę “Dzikie Dzieci”, prezentującą naturalne drewniane zabawki, które dzięki minimalnemu przetworzeniu, pozostają częścią przyrody.

Wszystkie zabawki są wykonane z drewnianych ścinków, kory, patyków, gałązek i korzeni znalezionych w runie leśnym. By zachować tę naturalną różnorodność, każda zabawka została przygotowywana indywidualnie i wykonana ręcznie w małej pracowni w Górach Świętokrzyskich. Dzikie Dzieci to seria zabawek otwartych i niezdefiniowanych, które wspierają swobodną zabawę. Projekt powstał z przekonania, że bliskość przyrody uczy, rozwija zmysły, leczy; jest niezbędna do prawidłowego rozwoju dziecka. Dzikie Dzieci prowadzą siostry – artystka i projektantka Anna Bera oraz psycholog Małgorzata Matwiejczyk.

Anna CiulębaKultura
W przestrzeni Instytutu Dizajnu w Kielcach można oglądać wystawę 'Dzikie Dzieci', prezentującą naturalne drewniane zabawki, które dzięki minimalnemu przetworzeniu, pozostają częścią przyrody. Wszystkie zabawki są wykonane z drewnianych ścinków, kory, patyków, gałązek i korzeni znalezionych w runie leśnym. By zachować tę naturalną różnorodność, każda zabawka została przygotowywana indywidualnie i wykonana...