avicwhugewi_sk1zeap1120792

Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia” w Kielcach zaprasza na pierwszą edycję „Ferii zimowych z historią w tle”, czyli bezpłatne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Na zajęcia składają się warsztaty „Symbole Narodowe” (adresowane do uczniów szkół podstawowych) oraz „W krainie PRL: konstytucja a codzienność” (adresowane do uczniów szkół gimnazjalnych).

Podczas turnieju gier planszowych wygrać będzie można atrakcyjne nagrody (gry i publikacje IPN). Rozegrane zostaną turnieje gier „Znaj Znak” oraz „303”. Organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież wraz opiekunami.

Znaj Znak” to gra edukacyjna, która za pomocą 133 symboli opowiada historię Polski od 1918 do 1989 roku. Jest to jedna z niewielu gier edukacyjnych, które przekazując graczom wiedzę, nie nudzą i nie męczą. Podczas gry wiedza przychodzi samoistnie podczas rozgrywki.

303” jest szybką wojenną grą planszową dla dwóch osób. Jeden z graczy dowodzi RAF broniącym Wielkiej Brytanii, a drugi atakuje niemieckim Luftwaffe. Zadaniem lotnictwa Trzeciej Rzeszy jest zbombardowanie Londynu, a celem lotnictwa alianckiego powstrzymanie agresora. Każdy z graczy dysponuje sześcioma różnymi samolotami, za pomocą których prowadzi operację wojenną na planszy, nawiązującej do stołu dowodzenia RAF. Podniebne pojedynki rozstrzygane są przy użyciu specjalnie zaprojektowanych kości.

„Ferie zimowe z historią w tle” odbywać się będą w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach, ul. Warszawska 5 według poniższego harmonogramu:

2 lutego

10.00–13.00 – warsztaty: „Symbole Narodowe” (dla uczniów szkół podstawowych)

13.00–16.00 – turniej gier planszowych: „Znaj Znak” – eliminacje (dla uczniów szkół podstawowych)

3 lutego

10.00–13.00 – warsztaty: „W krainie PRL: konstytucja a codzienność” (dla uczniów szkół gimnazjalnych)

13.00–16.00 – turniej gier planszowych: „303” – eliminacje (dla uczniów szkół gimnazjalnych)

9 lutego

10.00–13.00 – warsztaty: „Symbole Narodowe” (dla uczniów szkół podstawowych)

13.00–16.00 – turniej gier planszowych: „Znaj Znak” – rozgrywki finałowe

10 lutego

10.00–13.00 – warsztaty: „W krainie PRL: konstytucja a codzienność” (dla uczniów szkół gimnazjalnych)

13.00–16.00 – turniej gier planszowych: „303” – rozgrywki finałowe

WSZYSTKIE ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE!

Anna CiulębaHistoria
Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia” w Kielcach zaprasza na pierwszą edycję „Ferii zimowych z historią w tle”, czyli bezpłatne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na zajęcia składają się warsztaty „Symbole Narodowe” (adresowane do uczniów szkół podstawowych) oraz „W krainie PRL: konstytucja a codzienność” (adresowane do uczniów szkół gimnazjalnych). Podczas...