IMG_5274s (Copy)

Fitch Ratings podniósł międzynarodowe długoterminowe ratingi Miasta Kielce dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej z „BBB-” do „BBB” oraz krajowy rating długoterminowy z „A-(pol)” do „A(pol)”.

W uzasadnieniu czytamy: „Podniesienie ratingów odzwierciedla poprawę wyników operacyjnych Miasta i mocne wskaźniki zadłużenia, wspierane przez dobre zarządzanie i rosnącą gospodarkę krajową. Stabilna perspektywa odzwierciedla oczekiwania Fitch, że Kielce utrzymają dobre wyniki operacyjne w średnim okresie. Ostrożna polityka Władz Miasta oraz ograniczanie wzrostu wydatków przyczyniły się do poprawy wyników operacyjnych w latach 2013-2015. W celu ograniczenia wydatków w najbardziej kosztownych obszarach działalności Władze Miasta ściśle kontrolują wydatki na płace, organizują przetargi na zbiorowy zakup mediów i modernizują budynki publiczne. Zdaniem Fitch polityka zarządzania finansami Miasta jest czynnikiem wspierającym rating”.

Więcej na stronie: www.fitchpolska.com.pl

Na temat ratingu można też poczytać na stronach:

Radia Kielce: Duży sukces Kielc

Radia EmKielce: Kielce stabilne finansowo

Gazety Wyborczej Kielce: Kielce po latach wreszcie poszły w górę. Dogonilismy Rzeszów. W czym?

 

Anna CiulębaBez kategorii
Fitch Ratings podniósł międzynarodowe długoterminowe ratingi Miasta Kielce dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej z 'BBB-' do 'BBB' oraz krajowy rating długoterminowy z 'A-(pol)' do 'A(pol)'. W uzasadnieniu czytamy: 'Podniesienie ratingów odzwierciedla poprawę wyników operacyjnych Miasta i mocne wskaźniki zadłużenia, wspierane przez dobre zarządzanie i rosnącą gospodarkę krajową. Stabilna...