droga01

O tę drogę (dojazdową do przedszkola samorządowego nr 14 przy ulicy Kalcytowej 15) starano się wiele lat, starali się rodzice, starali się mieszkańcy, starały się władze spółdzielni, starli się radni, ale niestety nieskutecznie i tak było do połowy 2014 roku, kiedy projekt nie został nawet zakwalifikowany do głosowania. Po tej decyzji radny Rady Miasta Kielce z Porozumienia Samorządowego W. Lubawski Witold Borowiec zaprosił do Urzędu Miasta Zarząd RS Armatury, Przewodniczącego Rady Osiedla Podkarczówka, Dyrektor Przedszkola nr 14 oraz Przewodniczącą Rady Rodziców. Podczas spotkania z z-cą prezydenta Cz. Gruszewskim ustalono harmonogram działań, by przygotować projekt do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Z  informacji, jakie posiadamy – niewiele brakowało, aby projekt w 2015 roku ponownie został odrzucony przed głosowaniem. W trybie pilnym radny Witold Borowiec dowoził stosowne uchwały i oświadczenia Zarządu RS Armatury w sprawie przekazania prawa do dysponowania gruntem dla tej inwestycji. Parę dni przed głosowaniem, odbyło się kilka spotkań z ww. zainteresowanymi budową drogi oraz dodatkowo z dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 i Przedszkola nr 23 w Białogonie. Właśnie wtedy uzgodniono zasady karty do głosowania, która zawierała 5 wspólnych zadań oraz wypracowano bardzo skuteczną strategię wyborczą.  Wszystkie wymienione 5 zadań na wspólnej karcie do głosowania  uzyskały wyniki gwarantujące ich  realizację w  budżecie obywatelskim 2016 roku.  Stało się to dzięki wielkiemu uporowi i ogromnemu zaangażowaniu wielu osób projekt budowy drogi  dojazdowej do przedszkola samorządowego nr 14 przy ulicy Kalcytowej 15 od strony ulicy Krzemionkowej znalazł się w projekcie przyszłorocznego budżetu obywatelskiego, ponieważ głosowało na niego aż 3387 osób!!!. Projekt jako trzeci zakwalifikował się do tzw. zadań dużych. Planowany koszt to 600 tys. zł. Dlatego też mieszkańcy ze zdziwieniem przyjęli informację, że droga już powstała i to dzięki zaangażowaniu kandydata PSL na posła Dawida Kędziory. Sam kandydat pochwalił się tym na łamach Echa Dnia. W ubiegłym tygodniu radny Rady Miasta Kielce z Porozumienia Samorządowego W. Lubawski Witold Borowiec zorganizował w tej sprawie konferencję prasową z udziałem senatora RP Krzysztofa Słonia oraz rodziców i przedstawicieli spółdzielni. Takie wypowiedzi są szkodliwe, wywołały oburzenie wśród mieszkańców i rodziców, dlatego powinniśmy tę sprawę wyjaśnić– mówi Witold Borowiec.

Jak przebiegała konferencja prasowa można prześledzić wchodząc w poniższe linki do informacji, jakie ukazały się w kieleckich mediach na ten temat:

Telewizja Świętokrzyska

TVP Kielce

Echo Dnia

Radio Kielce

Anna CiulębaBez kategorii
O tę drogę (dojazdową do przedszkola samorządowego nr 14 przy ulicy Kalcytowej 15) starano się wiele lat, starali się rodzice, starali się mieszkańcy, starały się władze spółdzielni, starli się radni, ale niestety nieskutecznie i tak było do połowy 2014 roku, kiedy projekt nie został nawet zakwalifikowany do głosowania. Po...