W Kielcach trwa akcja Kielce dla Syrii, zainicjowana przez Prezydenta Miasta Kielce Wojciecha Lubawskiego. W jej ramach planowane są zbiórki pieniężne do puszek, skarbon stacjonarnych, aukcje charytatywne, wydarzenia kulturalne i sportowe na terenie Kielc. Zbiórka potrwa do 30 września. Najbliższe wydarzenie to organizowany przez kielecki MOPR festyn rodzinny 16 czerwca na kieleckim Rynku. W programie gra miejska, występy artystyczne w wykonaniu dzieci ze szkół,  placówek wsparcia dziennego, wystawa prac seniorów i osób niepełnosprawnych, nauka zumby, pokaz tresury psów obronnych, nauka udzielania pierwszej pomocy, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji. GOŚCIEM SPECJALNYM FESTYNU BĘDZIE SŁAWOMIR SZMAL, ZNAKOMITY PIŁKARZ RĘCZNY – AMBASADOR AKCJI KIELCE DLA SYRII!

Istnieje również możliwość dokonywania wpłat na konta bankowe:
Pomoc Kościołowi w Potrzebie – BOŚ BP o/Warszawa 25 1540 1287 2216 7752 4806 0001
Caritas –  21 1050 1416 1000 0005 0011 5811
z dopiskiem “Kielce dla Syrii”

oraz wysyłania sms-ów o treści RATUJE  na numer 72 405 (koszt 2,46 zł z VAT).

Zebrane środki przeznaczone zostaną na zorganizowanie kolonii oraz turnusów wyciszenia połączonych z programami terapeutycznymi, a także pomoc edukacyjną dla syryjskich dzieci i młodzieży – ofiar wojny. Zapewnienie dzieciom dotkniętym skutkami wojennej traumy wyjazdu na kolonie daje im szansę nie tylko wytchnienia, odpoczynku z dala od huku bomb i wystrzałów, lecz również uzyskania specjalistycznego wsparcia psychologicznego i terapeutycznego w leczeniu ukrytych ran.

 

 

Więcej informacji na stronie internetowej Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie

Anna CiulębaBez kategoriiWiadomości
W Kielcach trwa akcja Kielce dla Syrii, zainicjowana przez Prezydenta Miasta Kielce Wojciecha Lubawskiego. W jej ramach planowane są zbiórki pieniężne do puszek, skarbon stacjonarnych, aukcje charytatywne, wydarzenia kulturalne i sportowe na terenie Kielc. Zbiórka potrwa do 30 września. Najbliższe wydarzenie to organizowany przez kielecki MOPR festyn rodzinny 16...