Bez tytułu

Od 14 do 15 tysięcy rodzin będzie w Kielcach objętych programem 500+. Wychowuje się w nich 22 tysiące dzieci. Miasto przygotowuje się do wypłaty świadczeń.  Gmina otrzymała już ze Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego „Plan finansowy”, w którym określono skalę świadczeń na poziomie ponad 62 mln 220 tys. zł. 2% tej kwoty przeznaczone zostanie na obsługę, niemal 540 tysięcy na inwestycje, ponad 700 tys. zł na wydatki bieżące.

Obsługę programu 500+ prowadził będzie Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach. Dzięki decyzji Rady Miasta, wcześniej wyasygnowano już środki na zakup komputerów i dodatkowego sprzętu, który znajdzie się w punktach obsługi. Zatrudnią 12 dodatkowych pracowników, pomagać będzie także 10 stażystów z Miejskiego Urzędu Pracy. O szczegółach realizacji programu w Kielcach informują plakaty, rozwieszane w autobusach komunikacji miejskiej oraz w punktach, gdzie będą wydawane i przyjmowane wnioski. Pobrać je będzie można w szkołach, przedszkolach, żłobkach, placówkach MOPR. Wnioski przyjmowane będą 1 kwietnia, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 17.00, w  ośmiu punktach w mieście, w sumie na 18 stanowiskach.
1. Dział Świadczeń Rodzinnych Kielce, ul. Bodzentyńska 32/40 (10 stanowisk);
2. Klub Seniora, ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 75 (2 stanowiska);
3. Klub Seniora, ul. St. Kostki 4a;
4. Klub Seniora, ul. Naruszewicza 23:
5. Klub Seniora, ul. Tujowa 2;
6. ul. Hoża 39;
7. Dział Świadczeń Rodzinnych Kielce, ul. Wesoła 51, VI piętro, p. 615;
8. MOPR Kielce, ul. Studzienna 2, p. 2.

Co ważne, wnioski przyjmowane będą przez trzy miesiące, począwszy od 1 kwietnia. Nie ma obowiązku zgłaszać się z nimi w momencie startu programu. Świadczenia wychowawcze za miesiące kwiecień, maj i czerwiec 2016 r. zostaną wypłacone nie później niż do dnia 30 czerwca br.
Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie podkreślają, że bez wsparcia nie pozostaną też rodziny zastępcze i osoby prowadzące rodzinne domy dziecka. Dodatek wychowawczy w wysokości 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia będzie także wypłacane, ale na podstawie innych przepisów i w oparciu o inne druki wniosków.

Wszystkie szczegóły na temat programu znajdują się na stronie kieleckiego MOPR.

 

Anna CiulębaBez kategorii
Od 14 do 15 tysięcy rodzin będzie w Kielcach objętych programem 500+. Wychowuje się w nich 22 tysiące dzieci. Miasto przygotowuje się do wypłaty świadczeń.  Gmina otrzymała już ze Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego „Plan finansowy”, w którym określono skalę świadczeń na poziomie ponad 62 mln 220 tys. zł. 2% tej...