Prawie 60 proc. mieszkańców Kielc pozytywnie ocenia dotychczasowe 16-letnie rządy prezydenta Wojciecha Lubawskiego. Większość z nich uważa również, że poparcie dużej partii nie przeszkodzi mu w najbliższych wyborach – wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Onetu i “Faktu”.

W tym samym sondażu zapytano kielczan, czy ich zdaniem poparcie dużej partii pomoże Wojciechowi Lubawskiemu w tegorocznym wyścigu prezydenckim. W. Lubawski nie należy do żadnej partii, ale w wyborach wspiera go Prawo i Sprawiedliwość, które nie wystawiło w Kielcach własnego kandydata.

61,6 proc. ankietowanych uznało, że poparcie dużej partii będzie dla urzędującego prezydenta atutem. 16,8 proc. twierdzi, że zdecydowanie, a 44,8 proc., że raczej mu to pomaga. Odpowiedź “raczej przeszkadza” wybrało 14,8 proc. uczestników sondażu, a “zdecydowanie przeszkadza” 6 proc. z nich. 17,6 proc. nie udzieliło żadnej odpowiedzi.

Tak duże poparcie dla urzędującego prezydenta może wynikać z faktu, że mieszkańcy Kielc w większości nie odczuwają szczególnych niedogodności i obecne status quo oceniają jako zadowalające – tak ostatni sondażu IBRIS przeprowadzony dla Onetu i “Faktu” ocenia prof. Kasińska-Metryka, politolog UJK.

Anna CiulębaBez kategorii
Prawie 60 proc. mieszkańców Kielc pozytywnie ocenia dotychczasowe 16-letnie rządy prezydenta Wojciecha Lubawskiego. Większość z nich uważa również, że poparcie dużej partii nie przeszkodzi mu w najbliższych wyborach - wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Onetu i 'Faktu'. W tym samym sondażu zapytano kielczan, czy ich zdaniem poparcie dużej partii...