IMG_0804

25 – lecie działaności obchodzi w tym tygodniu Stowarzyszenie “Kielecka Rodzina Katyńska”. Przekazujemy serdeczne życzenia i wyrazy najgłębszego szacunku za kultywowanie pamięci o polskich oficerach, zamordowanych w 1940 r. w Kozielsku, Starobielsku, Ostaszkowie oraz innych obozach i więzieniach na terenie ZSRR.

Rodzina Katyńska działa w Kielcach od 1990 roku. Najpierw przy Związku Sybiraków powstało Koło Rodzin Katyńskich, które przez 15 lat istniało w strukturze Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej w Krakowie. Następnie Koło przekształciło się w Stowarzyszenie “Kielecka Rodzina Katyńska”.

KRK zrzesza członków rodzin polskich oficerów, policjantów i służb mundurowych, którzy zostali zamordowani przez NKWD wiosną 1940 roku na mocy decyzji władz Związku Radzieckiego. Do Stowarzyszenia działającego na terenie województwa świętokrzyskiego należą dzieci, wnuki i krewni ofiar zamordowanych z obozów specjalnych NKWD w Kozielsku, Starobielsku, Ostaszkowie oraz innych obozów i więzień na terenie ZSRR, spoczywających w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Bykowni, Kuropatach i w miejscach nieznanych.

Spotkania Stowarzyszenia odbywają się  w Kieleckim Centrum Kultury w ostatni czwartek miesiąca w godzinach 14.00 – 16.30.

Więcej informacji na stronie poświęconej Stowarzyszeniu

 

 

Anna CiulębaHistoria
25 - lecie działaności obchodzi w tym tygodniu Stowarzyszenie 'Kielecka Rodzina Katyńska'. Przekazujemy serdeczne życzenia i wyrazy najgłębszego szacunku za kultywowanie pamięci o polskich oficerach, zamordowanych w 1940 r. w Kozielsku, Starobielsku, Ostaszkowie oraz innych obozach i więzieniach na terenie ZSRR. Rodzina Katyńska działa w Kielcach od 1990 roku. Najpierw przy Związku Sybiraków powstało...