Już w najbliższy piątek Korona zmierzy się z Wisłą Kraków przy R22. Biała Gwiazda w tym sezonie jeszcze nie przegrała na własnym boisku, ale Żółto-czerwoni mogą pochwalić się świetnym bilansem wyjazdowym. Starcie z najbliższym rywalem zapowiada się bardzo ciekawie. 

W rundzie zasadniczej poprzedniego sezonu Wisła zainkasowała 43 punkty, które pozwoliły na zajęcie 5. miejsca w lidze. Należy jednak podkreślić, że rozkład środkowej części tabeli był płaski – pierwsza z “dolnej ósemki” Korona na swoim koncie miała jedynie 4 oczka mniej. Po kolejnych siedmiu kolejkach Wisła przesunęła się w dół o jedną lokatę, raz tylko wygrywając, przy trzech remisach i trzech porażkach.

Okres przygotowawczy

Pierwszy mecz w okresie przygotowawczym rozegrała Wisła z MFK Koszyce, przegrywając po bramce Frantiska Pavuka. W spotkaniu zadebiutowali Tomasz Cywka i Denis Popović. Remisem (1:1) zakończyła się rywalizacja z drugoligowym Zagłębiem Sosnowiec, zaś swój debiut odnotował kolejny nabytek Białej Gwiazdy – Rafael Crivellaro. Przed startem sezonu Wisła rozegrała jeszcze dwa mecze – z MFK Karwina (po raz pierwszy w składzie z Radosławem Cierzniakiem) oraz z czeskim Banikiem Ostrava (“debiut” Krzysztofa Mączyńskiego). Oba spotkania zakończyły się wygraną podopiecznych Kazimierza Moskala. Bilans bramkowy okresu przygotowawczego to sześć goli zdobytych i trzy stracone.

Transfery Wisły

W obecnym sezonie Wisła wzmocniła przede wszystkim swoją linię pomocy, sprowadzając na R22 reprezentanta Polski – Krzysztofa Mączyńskiego, Denisa Popovicia oraz Rafaela Clivellaro. Szeregi Białej Gwiazdy zasilił ponadto będący w dobrej formie Radosław Cierzniak oraz powracający z Anglii Tomasz Cywka. Najbardziej dotkliwą stratą Wiślaków jest z pewnością brak Semira Stilicia, który przeszedł do cypryjskiego APOEL-u. W Koronie powitaliśmy z kolei Tomasza Zająca, który postanowił związać się z kieleckim klubem 2-letnim kontraktem.

Tak zagrają Wiślacy

Bramka: W bramce Białej Gwiazdy bezapelacyjnie numerem jeden jest Radosław Cierzniak i to jego występu należy spodziewać się w jutrzejszym meczu.

Obrona: Tutaj Kazimierz Moskal ma twardym orzech do zgryzienia. Z jednej strony zwycięskiego składu się nie zmienia (zwłaszcza po wygranej 0:6), z drugiej jednak – ciężko wyobrazić sobie, że na ławce usiądzie Arkadiusz Głowacki. Linia obrony Wisły powinna zatem wyglądać następująco: Boban Jović, Richard Guzmics, Maciej Sadlok/Arkadiusz Głowacki, Łukasz Burliga.

Pomoc: Sytuacja pomocników wygląda podobnie – w pierwszym składzie zobaczymy prawdopodobnie Macieja Jankowskiego, Denisa Popovicia, Rafała Boguskiego, reprezentanta Polski Krzysztofa Mączyńskiego oraz nieprzewidywalnego Donalda Guerriera. Jako zmiennicy wystąpić powinni Alan Uryga, Tomasz Cywka i Crivellaro.

Atak: Jako napastnika z pewnością zobaczymy będącego ostatnio w bramkostrzelnej formie Pawła Brożka.

IMG_0745

Zwycięska bramka Pawła Sobolewskiego w meczu z Wisłą w Krakowie w 2012 roku.

Dla Korony będzie to bardzo ważne spotkanie pod wieloma względami. Po pierwsze, mecze z Wisłą Kraków są bardzo chyba najważniejszymi spotkaniami dla kibiców Korony, a zawodnicy mają w pełni tego świadomość. Po drugie Koronie po udanym początku sezonu zaczyna powoli brakować punktów do zespołów z czołówki. Pewnym można być jednego, mecze z Wisłą wzbudzają u naszych zawodników spore emocje i gwarantują ponad stu procentowe zaangażowanie. Mecz z Wisłą zapowiada się emocjonująco, początek w piątek o godzinie 18:00, transmisja na kanale Eurosport2.

http://samorzad2002.pl/wp-content/uploads/2015/09/IMG_4364.jpghttp://samorzad2002.pl/wp-content/uploads/2015/09/IMG_4364-384x384.jpgPaweł JańczykSportekstraklasa,korona,korona kielce,wisła,zapowiedź meczu
Już w najbliższy piątek Korona zmierzy się z Wisłą Kraków przy R22. Biała Gwiazda w tym sezonie jeszcze nie przegrała na własnym boisku, ale Żółto-czerwoni mogą pochwalić się świetnym bilansem wyjazdowym. Starcie z najbliższym rywalem zapowiada się bardzo ciekawie.  W rundzie zasadniczej poprzedniego sezonu Wisła zainkasowała 43 punkty, które pozwoliły...