W piątek 12 lutego odbyła się prezentacja Korony Kielce przed rundą wiosenną sezonu 2015/2016. W wypełnionej do ostatniego miejsca hali “Iskry” przy ulicy Krakowskiej zaprezentowali się wszyscy Koroniarze, od najmłodszych, 5 letnich “kapiszonów” aż do pierwszego zespołu występującego w Ekstraklasie. Zawodnicy każdej z grup młodzieżowych naszego klubu oraz rezerwy i pierwszy zespół pojawili się na parkiecie hali przy ulicy Krakowskiej dopiero po zabawnym turnieju w bubble football. Naprzeciw siebie w plastikowych piłkach stanęły drużyny Oldbojów Korony, Dziennikarzy, Sponsorów oraz Kibiców. Po tym, jak już wszyscy zawodnicy opanowali technikę użytkowania kul, rozpoczęli zmagania na oczach licznie zgromadzonej już widowni. Zacięte rozgrywki grupowe zwyciężyli kibice, którzy tym samym zakwalifikowali się do finału. Ich rywalem zostały osoby, które złapały piłki rzucane na trybuny. Wśród nich była ponad 70-letnia pani Krystyna, która w stroju Korony i na wysokich obcasach postanowiła zagrać w bubble football!

PAT_4159

I trzeba przyznać, że wychodziło jej to całkiem nieźle. Trafiła nawet do siatki lewą nogą, choć – jak sama potem przyznała – jest prawonożna. Postawa niezłomnej pani Krystyny przypadła do gustu publiczności, która z trybun mocno ją wspierała. Koniec końców, w turnieju górą okazali się jednak Kibice. Tak czy inaczej pamiątkowe trofeum z rąk prezesa Marka Paprockiego odebrały wszystkie drużyny.

PAT_4107

 

Nim jednak Kibice pokonali ekipę w składzie z panią Krystyną, na parkiecie pojawiło się prawidzwe morze żółci i czerwieni. Zaprezentowane zostały wszystkie grupy młodzieżowe kieleckiego klubu, a najmłodsi złożyli uroczyste ślubowanie głośno zapewniając, że chcą zostać Koroniarzami. To dla nich z pewnością początek wielkiej, żółto-czerwonej przygody!

Tuż przed godziną 20 fanom przedstawiono drużynę rezerw, występującą w III lidze małopolsko-świętokrzyskiej. Zaprezentowanie Korony II stanowiło przedsmak do pojawienia się na parkiecie piłkarzy pierwszego zespołu.

Każdy z podopiecznych trenera Marcina Brosza, a także wszyscy członkowie sztabu szkoleniowego, wbiegli na parkiet pojedynczo oklaskiwani przez kibiców i z piłkami marki Hummel w rękach. Na sam koniec fani powitali nowych zawodników, którzy z rąk prezesa Paprockiego uroczyście otrzymali żółto-czerwone koszulki ze swoimi nazwiskami. W gronie tym znaleźli się Djibril Diaw, Dimitrij Wierchowcow, Bartosz Rymaniak, Charles Trafford, Łukasz Sekulski, a także włączony do kadry pierwszego zespołu młody pomocnik Michał Mokrzycki.

PAT_4356

Gdy w powietrze wyleciało konfetti, a zawodnicy wyrzucili piłki w trybuny, rozpoczęło się rozdawanie autografów i pozowanie do zdjęć. Kibice w hali przy ulicy Krakowskiej ochoczo rozmawiali też z zawodnikami oraz trenerami jednocześnie dodając im otuchy przed rozpoczynającą się rundą wiosenną.

PAT_4440

http://samorzad2002.pl/wp-content/uploads/2016/02/PAT_4284.jpghttp://samorzad2002.pl/wp-content/uploads/2016/02/PAT_4284-384x384.jpgPaweł JańczykBez kategoriiSportgrupy mlodziezowe,juniorzy korony,korona kielce,nowi zawodnicy,prezentacja
W piątek 12 lutego odbyła się prezentacja Korony Kielce przed rundą wiosenną sezonu 2015/2016. W wypełnionej do ostatniego miejsca hali 'Iskry' przy ulicy Krakowskiej zaprezentowali się wszyscy Koroniarze, od najmłodszych, 5 letnich 'kapiszonów' aż do pierwszego zespołu występującego w Ekstraklasie. Zawodnicy każdej z grup młodzieżowych naszego klubu oraz rezerwy i...