Instytut Kultury Spotkania i Dialogu Stowarzyszenia im. Jana Karskiego  zaprasza do kamienicy przy ul. Planty 7 w piątek, 12 lutego o godz. 18.00 na wernisaż wystawy poruszających rysunków Helgi Hoškovej-Weissovej.  To jedyne świadectwo dokumentujące życie codzienne w obozie w Terezinie.  Helga Hošková-Weissová jest jednym z nielicznych dzieci, które przeżyły Terezin. Urodziła się 10 listopada 1929 roku w Pradze. W dnu 10 grudnia 1941 roku, razem z rodzicami została włączona do jednego z pierwszych transportów, które wyruszyły do Terezina. Spędziła tam prawie trzy lata swojego życia. Później została deportowana do obozów w Oświęcimiu, Freibergu i Mauthausen. W maju 1945 roku odzyskała wolność.

Podczas wernisażu zaprezentowane będą fragmenty książki  „Dzienniki Helgi” i filmu dokumentalnego, w którymuzm autorka opowiada o swoich pracach. Wernisaż wystawy odbędzie się z udziałem Anny Radwan z Czeskiego Centrum w Warszawie – współorganizatora ekspozycji. Wystawa eksponowana będzie do końca lutego.

Anna CiulębaHistoria
Instytut Kultury Spotkania i Dialogu Stowarzyszenia im. Jana Karskiego  zaprasza do kamienicy przy ul. Planty 7 w piątek, 12 lutego o godz. 18.00 na wernisaż wystawy poruszających rysunków Helgi Hoškovej-Weissovej.  To jedyne świadectwo dokumentujące życie codzienne w obozie w Terezinie.  Helga Hošková-Weissová jest jednym z nielicznych dzieci, które przeżyły...