dzien_walki_ubostwo

Obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem odbędą się 16 października br. w Kielcach. W tym dniu w godz. 10.00 -10.45 odbędzie się tradycyjne spotkanie przy Płycie Praw Człowieka (ul. Sienkiewicza obok wejścia do tunelu) oraz wspólna modlitwa przy Krzyżu Bezdomnych (przy Dworcu PKP). Następnie uczestnicy tego wydarzenia przejdą do kaplicy przy ul. Urzędniczej 3, gdzie odbędzie sie msza święta (godz. 11.15). O godz. 12.30 w Domu Seniora (ul. Urzędnicza 3) rozpocznie się spotkanie dyskusyjne “Bezdomnośc jako kwestia społeczna”. O godz. 15.00 w Galerii Echo odbędzie się happening Kieleckiego Banku Żywności pn. Nie marnujmy żywności. Organizatorami obchodów są m.in.: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach, Caritas Diecezji Kieleckiej, Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie.

 

Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem ustanowiony został w 1992 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Głównym celem obchodów tego dnia jest zwrócenie uwagi na problem biedy i wykluczenia społecznego oraz podkreślenie solidarności i braterstwa z osobami dotkniętymi ubóstwem.

Michał RóżyckiWiadomości
Obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem odbędą się 16 października br. w Kielcach. W tym dniu w godz. 10.00 -10.45 odbędzie się tradycyjne spotkanie przy Płycie Praw Człowieka (ul. Sienkiewicza obok wejścia do tunelu) oraz wspólna modlitwa przy Krzyżu Bezdomnych (przy Dworcu PKP). Następnie uczestnicy tego wydarzenia przejdą do...