Jak co kwartał, Muzeum Historii Kielc otwiera się w sobotni wieczór dla zwiedzających. Najbliższa edycja “Muzeum nocą” odbędzie się w nadchodzący weekend 26 i 27 wrzesnia br. w ramach akcji “60+ kultura” zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

26 września od godz. 19.00 do godz. 22.00 placówka przygotowała ofertę skierowaną głównie do Seniorów, ale nie tylko…   Wieczór rozpocznie się spotkaniem przy jednym z muzealnych obrazów, po to, by porównać, jakie możliwości daje bezpośredni kontakt z dziełem, a co odnaleźć można w zbiorach udostępnionych w sieci, jak do nich dotrzeć i skorzystać – dla pasjonatów sztuki wszystkich pokoleń. Kolejne spotkanie poprowadzi Małgorzata Poznańska-Gola, wieloletni trener technik pamięciowych, która pokaże, jak poprawić pamięć i koncentrację, co może przydać się zarówno seniorom, jak i wnukom w opanowaniu wiedzy szkolnej. Dobrym pomysłem będzie zatem wizyta w muzeum z młodszymi członkami rodziny, zwłaszcza, że na zakończenie wieczoru odbędą się warsztaty familijne, które odświeżą zapomniane rodzinne sekrety i historyjki. W trakcie całego wieczoru dla zwiedzających otwarta będzie muzealna biblioteka prezentująca najstarsze wydawnictwa ze zbiorów Muzeum – tego dnia dostępnych na wyciągnięcie ręki. Wstęp wolny.

W ogólnopolską akcję „60+Kultura” włącza się również Biuro Wystaw Artystycznych. Przedsięwzięcie pod hasłem „Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą” – odbędzie się 26 – 27  września. W tych dniach osoby powyżej sześćdziesiątego roku życia będą mogły bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z bogatej oferty kin, teatrów, oper, filharmonii, muzeów, galerii i domów kultury. BWA zaprasza seniorów na bezpłatne zwiedzanie aktualnych wystaw i warsztaty.

W sobotę 26 września o godzinie 10.00 odbędą się warsztaty pod hasłem „Portret rzeczy – malarskie warsztaty z martwej natury”. W programie: krótka prezentacja historii martwej natury w malarstwie oraz część praktyczna, podczas której każdy z uczestników własnoręcznie wykona obraz przedstawiający wybrany przedmiot, który ma dla niego duże znaczenie. Przedmiot ten, np. pamiątkę rodzinną, prezent od bliskiej osoby, ulubioną rzecz należy przynieść ze sobą na warsztaty. Wszystkie materiały zapewnia BWA. Czas trwania warsztatów ok. 2 godziny. Liczba miejsc ograniczona. Rejestracja  pod adresem:bwaart2@gmail.com lub telefonicznie: 41 367 64 47 wew. 25.

W niedzielę, 27 września, o godzinie 10.00 BWA zaprasza na warsztaty pn. „Jesienne impresje – biżuteria z filcu”. Uczestnicy zapoznają się z krótką prezentacją historii filcu i zastosowaniem filcu współcześnie. Każdy wykona własną biżuterię: broszkę lub naszyjnik metodą filcowania na mokro. Wszystkie materiały zapewnia BWA. Wejście bezpłatne. Czas trwania warsztatów ok 2 godziny. Organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację pod adresem: kontakt@bwakielce.art.pl lub telefonicznie: 41 367 64 47 wew. 26.

mhk_60

Anna CiulębaKultura
Jak co kwartał, Muzeum Historii Kielc otwiera się w sobotni wieczór dla zwiedzających. Najbliższa edycja 'Muzeum nocą' odbędzie się w nadchodzący weekend 26 i 27 wrzesnia br. w ramach akcji '60+ kultura' zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 26 września od godz. 19.00 do godz. 22.00 placówka przygotowała ofertę...