Muzeum Historii Kielc zaprasza na najbliższe spotkania

12 marca o godzinie 12.00 odbędzie się pierwsze z cyklu Spotkanie z Kolekcjonerem. Będzie ono ściśle połączone z obecną wystawą czasową pt. „Józef Piłsudski. Niezwykły brat Bronisława”. Wystawa poświęcona wizerunkom Józefa Piłsudskiego uzupełnia wystawę „Bronisław Piłsudski. Niezwykły brat Marszałka” i powstała także w ramach trwającego roku Józefa Piłsudskiego. Goście spotkania, równocześnie właściciele eksponatów prezentowanych na wystawie, Jerzy Osiecki i Stanisław Wyrzycki opowiedzą i pokażą co ciekawsze przykłady z swoich kolekcji.

15 marca o godzinie 17.00 odbędzie się Spotkanie z Kustoszem. Spotkanie pt.  Militaria w zbiorach Muzeum Historii Kielc. Cz. 1 Broń i uzbrojenie (broń palna, broń biała) poprowadzi Konrad Otwinowski. Prelekcja ma na celu przedstawienie zbioru broni palnej stanowiącej własność MHKi (pistolety, karabiny, elementy amunicji – w tym artyleryjskiej, dokumentów związanych z bronią – księga policmajstra, księga obrotu bronią ze składu Tomickiego). Chronologiczna prezentacja zbioru, połączona z omówieniem konstrukcji i zasad ich działania, stanowi przyczynek do prezentacji historii rozwoju oraz użycia broni palnej na ziemiach polskich na przestrzeni XIX i XX stulecia.

 

Anna CiulębaHistoria
Muzeum Historii Kielc zaprasza na najbliższe spotkania 12 marca o godzinie 12.00 odbędzie się pierwsze z cyklu Spotkanie z Kolekcjonerem. Będzie ono ściśle połączone z obecną wystawą czasową pt. „Józef Piłsudski. Niezwykły brat Bronisława”. Wystawa poświęcona wizerunkom Józefa Piłsudskiego uzupełnia wystawę „Bronisław Piłsudski. Niezwykły brat Marszałka” i powstała także w...