Korona Kielce na zakończenie pierwszej części fazy zasadniczej pokonała na wyjeździe Górnik Zabrze 1:0. Zwycięską bramkę dla naszej drużyny w tym spotkaniu zdobył Airam Lopez Cabrera.

Górnik Zabrze – Korona Kielce 0:1 (0:1)
Bramki: Cabrera (2′)

Górnik: Janukiewicz – Słodowy (75′ Ćerimagić), Kopacz, Danch, Kosznik – Kwiek, Kurzawa (67′ Skrzypczak), Madej, Jeż (58′ Janota), Gergel – Korzym

Korona: Małkowski – Gabovs, Dejmek, Wilusz, Grzelak – Marković (65′ Cebula), Pawłowski (85′ Kiercz), Jovanović, Fertovs, Sierpina (61′ Sobolewski) – Cabrera

Żółte kartki: Madej, Korzym – Gabovs, Marković, Cebula

Kielczanie bardzo udanie rozpoczęli mecz z Górnikiem w Zabrzu, bo już w 2. minucie podopieczni Marcina Borsza objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Łukasza Sierpiny futbolówkę przypadkowo do Airama Lopeza Cabrery zgrał Radek Dejmek i Hiszpan nie miał problemu z pokonaniem Radosława Janukiewicza.

Koroniarze tym korzystnym wynikiem nie nacieszyli się zbyt długo, gdyby nie fantastyczna interwencja Zbigniewa Małkowskiego, który obronił uderzenie Adama Dancha. Kilka minut później przed szansą na doprowadzenie do wyrównania stanął Maciej Korzym, ale trafił wprost w golkipera Żółto-czerwonych.

Następnie po fragmencie przestoju zaczęła się wzajemna wymiana ciosów, którą zaczęła akcja Bartłomieja Pawłowskiego i Aleksandrsa Fertovsa. Ten pierwszy dogrywał piłkę do Łotysza. Niestety, jego strzał zdołał sparować na rzut rożny bramkarz Górnika. W odpowiedzi błąd Małkowskiego mógł wykorzystać Korzym, ale trafił tylko lub aż w słupek.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się naszym prowadzeniem, to jeszcze raz stracha napędzili nam zabrzanie. Po błędzie Radka Dejmka parę razy strzelali na naszą bramkę, ale znakomicie w tych sytuacjach spisał się Małkowski.

W drugiej części spotkania tempo zawodów wyraźnie spadło. Kielczanie skupili się na obronie wyniku, a Górnik próbował doprowadzić do wyrównania. Najlepszych okazji do osiągnięcia tego celu nie wykorzystali Michał Janota i Korzym. Pierwszy musiał uznać wyższość Małkowskiego, a drugiemu zabrakło trochę precyzji po uderzeniu piłki głową.

Ciekawe porównanie zamieszczono w niedzielnym wydaniu magazynu Liga+Extra w telewizji Canal+. Dziennikarze stacji porównali zespoły ze wszystkich lig europejskich i ich mecze wyjazdowe. Według takiej klasyfikacji Korona Kielce jest drużyną która traci najmniej bramek na wyjazdach w Europie, oraz trzecią najlepiej punktującą na starym kontynencie.

IMG_7649

IMG_7648

Korona Kielce na zakończenie pierwszej części fazy zasadniczej pokonała na wyjeździe Górnik Zabrze 1:0. Zwycięską bramkę dla naszej drużyny w tym spotkaniu zdobył Airam Lopez Cabrera. Górnik Zabrze - Korona Kielce 0:1 (0:1) Bramki: Cabrera (2') Górnik: Janukiewicz - Słodowy (75' Ćerimagić), Kopacz, Danch, Kosznik - Kwiek, Kurzawa (67' Skrzypczak), Madej, Jeż (58' Janota),...