Nowa edycja akcji „BohaterON – włącz historię”, upamiętniającej bohaterów Powstania Warszawskiego – zgłoszenia na seminarium dla nauczycieli do 16 września br.

 

Instytut Pamięci Narodowej oraz Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria – organizatorzy ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! – zapraszają nauczycieli historii i edukatorów pracujących z młodzieżą w wieku 16-19 lat do udziału w bezpłatnym seminarium skupiającym się wokół nowoczesnego i aktywnego nauczania o historii Polskiego Państwa Podziemnego i Powstania Warszawskiego.

W Kielcach szkolenie dla nauczycieli odbędzie się 26 października 2018 r. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” (ul. Warszawska 5). Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Jak zapisać się na seminarium i zaangażować uczniów do udziału w projekcie? Wystarczy wejść na: www.bohateronwtwojejszkole.pl, zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ?

Po seminarium każdy nauczyciel wraz z wybranymi uczniami będzie miał za zadanie przygotowywać i zrealizować miniprojekt historyczny. Mogą to być działania oparte na relacjach świadków historii, sztafety pokoleń, gry terenowe, pokoje zagadek czy gry planszowe – forma zależy od kreatywności młodzieży i opiekunów. Wszystkie projekty wezmą udział w konkursie o atrakcyjne nagrody dla szkoły. Ogłoszenie wyników i wręczenie wygranej odbędzie się w grudniu br. roku podczas uroczystej gali finałowej w Warszawie.

W programie seminarium:

·         warsztat, jak korzystać ze źródeł historycznych;

·         wykorzystanie historii mówionej w pracy nauczyciela;

·         aktywne metody nauczania historii podczas zajęć szkolnych;

·         prezentacja projektu BohaterON – włącz historię!

·         omówienie zadań nauczycieli i uczniów w ramach projektu.

Uczestnikom projektu organizatorzy gwarantują:

·         udział w jednej z największych polskich kampanii o tematyce historycznej;

·         cenną wiedzę do wykorzystania przez lata;

·         bezpłatne pocztówki i plakaty akcji BohaterON;

·         wsparcie w przeprowadzeniu zajęć;

·         dyplom dla szkoły i imienne zaświadczenie dla koordynatora poświadczające udział w projekcie.

A ponadto dajemy szansę na:

·         zyskanie miana najbardziej zaangażowanej w działania historyczne szkoły w Polsce bądź województwie;

·         spotkanie ze świadkiem historii zrealizowane przez organizatorów projektu w Państwa szkole;

·         nagrody pieniężne dla zwycięskich szkół oraz pakiety materiałów edukacyjnych dla wyróżnionych placówek;

·         uczestnictwo w gali finałowej projektu w grudniu 2018 roku;

Projekt BohaterON w Twojej Szkole jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach programu „Wdzięczni Bohaterom”.

Nauczycieli szkół podstawowych, którzy chcieliby dołączyć do akcji wypisywania kartek do Powstańców Warszawskich, również zapraszamy do odwiedzenia strony www.bohateronwtwojejszkole.pl Podstawą do otrzymania pakietu materiałów edukacyjnych (konspekt zajęć dot. Powstania Warszawskiego i edukacji patriotycznej, pocztówki BohaterON, plakat informacyjny), a po akcji – pamiątkowego dyplomu, będzie poprawnie wypełniony formularz zgłoszeniowy.

Anna CiulębaHistoria

Nowa edycja akcji „BohaterON – włącz historię”, upamiętniającej bohaterów Powstania Warszawskiego - zgłoszenia na seminarium dla nauczycieli do 16 września br.   Instytut Pamięci Narodowej oraz Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria – organizatorzy ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! – zapraszają nauczycieli historii i edukatorów pracujących z młodzieżą w wieku 16-19...