www3

W przestrzeni Instytutu Dizajnu pojawiła się nowa ekspozycja prezentująca Fenek Studio. Dla odwiedzających IDK będzie dostępna od 6 marca do 23 kwietnia 2017 r. W szklanych gablotach do obejrzenia min. miniatura pracowni ceramicznej. Wystawa tematycznie nawiązuje do zbliżającego się otwarcia wystawy AKORD w Galerii Głównej IDK, której wernisaż 10 marca o godz. 18.00.

Fenek Studio to mała, rozwijająca się pracownia projektowa z Warszawy, założona w 2014 roku przez Agatę Klimkowską i Tosię Kiliś.

W kręgu zainteresowań projektantek znajdują się rozmaite techniki rzemieślnicze, choć obecnie, przede wszystkim jest to porcelana. Proces powstawania naczynek Fenek, od projektu po ręczne wykonanie odbywa się całkowicie w pracowni Studia i jest w całości przeprowadzany przez autorki.

Anna CiulębaKultura
W przestrzeni Instytutu Dizajnu pojawiła się nowa ekspozycja prezentująca Fenek Studio. Dla odwiedzających IDK będzie dostępna od 6 marca do 23 kwietnia 2017 r. W szklanych gablotach do obejrzenia min. miniatura pracowni ceramicznej. Wystawa tematycznie nawiązuje do zbliżającego się otwarcia wystawy AKORD w Galerii Głównej IDK, której wernisaż 10...