Muzeum Historii Kielc zaprasza na otwarcie dorocznej wystawy Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach. Wernisaż odbędzie się 4 kwietnia (wtorek) o godzinie 17. Prace plastyczne z zakresu malarstwa, rysunku, rzeźby i płaskorzeźby, tkaniny artystycznej i fotografii zaprezentuje ponad czterdziestu autorów.


5 kwietnia (środa) o godz. 17 – odbędzie się spotkanie z kustoszem:
Bartłomiej Tambor poprowadzi prelekcję pt. Józef Piłsudski na pomnikach w
dwudziestoleciu międzywojennym. Podczas wykładu będą wyświetlane zdjęcia najciekawszych obiektów.


MH Kielc przypomina również, że można się już zapisywać na zajęcia warsztatowe towarzyszące wystawie czasowej „Bronisław Piłsudski. Niezwykły brat Marszałka”.  Kim są Ajnowie?” to zajęcia dla grup zorganizowanych w wieku szkolnym: można zapisać grupę na półtoragodzinne zajęcia w terminie od 3 kwietnia do 6 maja.Bronisław Piłsudski i język japoński” to warsztaty dla młodzieży od 14 roku życia i osób dorosłych w trzech terminach: 7 i 21 kwietnia oraz 12 maja. 

Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać na naszej stronie internetowej (http://mhki.kielce.eu/zawartosc/bronislaw-pilsudski-1866-1918-niezwykly-brat-marszalka) lub facebooku.
Anna CiulębaHistoria
Muzeum Historii Kielc zaprasza na otwarcie dorocznej wystawy Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach. Wernisaż odbędzie się 4 kwietnia (wtorek) o godzinie 17. Prace plastyczne z zakresu malarstwa, rysunku, rzeźby i płaskorzeźby, tkaniny artystycznej i fotografii zaprezentuje ponad czterdziestu autorów. 5 kwietnia (środa) o godz. 17 – odbędzie się spotkanie...