writing-1149962_1920

Jak podaje Radio eM: “Trwa postępowanie wyjaśniające, czy część podpisów pod referendum o odwołanie prezydenta Kielc, Wojciecha Lubawskiego była sfałszowana. Choć na razie nikomu nie postawiono zarzutów, to Prokuratura Rejonowa informuje, że niektóre podpisy zostały zakwestionowane.

O popełnieniu przestępstwa w tej sprawie zawiadomił radny prezydenckiego Porozumienia Samorządowego Witold Borowiec. – Docierały do nas sygnały, że część kart z podpisami mogło zostać sfałszowanych. Występowały podwójne, a nawet potrójne pesele. Jeśli to się potwierdzi, a na to wygląda, to ewidentne przestępstwo. Komisarz wyborczy miał zaledwie miesiąc na weryfikacje podpisów, a to nie jest zbyt wiele czasu. Referendum się odbyło, ale ktoś za oszustwa powinien zapłacić – mówi Witold Borowiec.

Do tej pory prokuratura przesłuchała około 500 osób. – Przesłuchanie dotyczy tego czy dana osoba podpisywała w ogóle taką listę. Przeważnie dochodzi do okazania konkretnego dokumentu, a przesłuchiwany ma okazję powiedzieć, czy nakreślił podpis – informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej.

Śledztwo prowadzone od czerwca zeszłego roku potrwa jeszcze kilkanaście tygodni, bowiem prokuratura zamierza przesłuchać w tej sprawie kolejne 400 osób. –  Zwykle tak jest, że liczba świadków się powiększa, w miarę tego jak odkrywamy nowe pokłady materiałów dowodowych. Do tej pory nikomu nie postawiono zarzutów, jednak wstępnie można powiedzieć, że część podpisów jest kwestionowana. Dochodzi do sytuacji kiedy dana osoba po wskazaniu jej materiału dowodowego podnosi, że takiego podpisu nigdy nie składała”.

Więcej na ten temat na stronie: emkielce.pl

 

Anna CiulębaBez kategoriiWiadomości
Jak podaje Radio eM: 'Trwa postępowanie wyjaśniające, czy część podpisów pod referendum o odwołanie prezydenta Kielc, Wojciecha Lubawskiego była sfałszowana. Choć na razie nikomu nie postawiono zarzutów, to Prokuratura Rejonowa informuje, że niektóre podpisy zostały zakwestionowane. O popełnieniu przestępstwa w tej sprawie zawiadomił radny prezydenckiego Porozumienia Samorządowego Witold Borowiec. –...