www_fot_bartek_warzecha_dsc8198

 

 

SCENA DLA DOROSŁYCH  w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na spektakl „Zaproszenie na egzekucję”:

  • 11 grudnia (piątek) o godz.  18.00
  • 12 grudnia (sobota) o godz. 18.00.

Autorka adaptacji, scenografii i reżyserka w jednej osobie – Sabina Wacławczyk jest laureatką Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „MŁODA POLSKA”.

„Zaproszenie na egzekucję” to opowieść o ostatnich dniach człowieka skazanego na śmierć.

W zszarzałym, pokracznym świecie ludzi-kukieł Cyncynat C. zostaje rozpoznany jako indywidualista i z tego tytułu wtrącony do więzienia. Oczekując na tytułową egzekucję, przygląda się rozgrywającej się wokół niego grze pozorów i próbuje zajrzeć pod kolorowe maski swoich nieudolnych oprawców. Znajduje pod nimi banał, strach i absurd poddańczości.

Spektakl podejmuje antyutopijny wątek powieści Nabokova, kreśląc obraz totalnej inwigilacji i tego, jak zorganizowana w ten sposób społeczność kruszy się, ujawniając swoje ludzkie oblicze.

Cyncynat C. zdaje się być jedynym i zarazem ostatnim, który w wręcz zdroworozsądkowy sposób zadaje pytania o otaczającą go rzeczywistość. Paradoksalnie to on, więzień skazany na śmierć, jest nadzieją na nastanie nowych, lepszych czasów. Bez atrap i udawania. Musi tylko uniknąć czekającego nań topora.

Źródło: Tetar Lalki i Aktora Kubuś

Fot. Bartek Warzecha

Anna CiulębaKultura
      SCENA DLA DOROSŁYCH  w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na spektakl „Zaproszenie na egzekucję”: 11 grudnia (piątek) o godz.  18.00 12 grudnia (sobota) o godz. 18.00. Autorka adaptacji, scenografii i reżyserka w jednej osobie - Sabina Wacławczyk jest laureatką Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „MŁODA POLSKA”. „Zaproszenie na egzekucję”...