Warto włączyć się w akcję Cartitas i wesprzeć zbiórkę pieniędzy na karetkę do przewożenia chorych, przebywających w hospicjum.

Na przełomie września i października br. w świętokrzyskich szkołach, a także w parafiach Diecezji Kieleckiej, Fundacja Odzyskaj Środowisko organizuje zbiórkę zużytych telefonów komórkowych.  Jak mówi Ks. Krzysztof Banasik, karetka taka potrzebna jest nie tylko dla pacjentów przebywających w hospicjum stacjonarnym ale także dla osób objętych opieką w tzw. hospicjach domowych. Takich chorych trzeba często przewozić na badania czy specjalistyczne zabiegi. Zużyte telefony są specyficznym odpadem, ponieważ jesteśmy do nich przywiązani i zwykle zamiast wyrzucić, trzymamy je w domu. Tymczasem jest to także odpad zawierający szkodliwe substancje (metale ciężkie). Z tego względu, korzystnie jest pozbyć się starego telefonu, a w szczególności na tak szczytny cel, jakim jest wsparcie osób będących w krytycznej sytuacji zdrowotnej. Zbiórka obejmie łącznie około dwa tysiące lokalizacji – zarówno Caritas Diecezji Kieleckiej jak i Fundacja Odzyskaj Środowisko liczą na ofiarność dzieci, młodzieży oraz parafian – zachęcamy do udziału!

Więcej informacji na stronie www.kielce.caritas.pl

aViCwHuGeWi_sk1ZeA,plakat_akcja

Michał RóżyckiWiadomości
Warto włączyć się w akcję Cartitas i wesprzeć zbiórkę pieniędzy na karetkę do przewożenia chorych, przebywających w hospicjum. Na przełomie września i października br. w świętokrzyskich szkołach, a także w parafiach Diecezji Kieleckiej, Fundacja Odzyskaj Środowisko organizuje zbiórkę zużytych telefonów komórkowych.  Jak mówi Ks. Krzysztof Banasik, karetka taka potrzebna jest nie...