ZVSGgL2EeXuAZqCVbIN8,parkingi

Trwają spotkania z mieszkańcami w ramach drugiego etapu konsultacji społecznych idei budowy wielopoziomowych parkingów na obrzeżach osiedli mieszkaniowych. 24 lutego  godz. 17.30 takie spotkanie odbędzie się w Klubie osiedlowym “Polonez” przy ul. Pocieszka 17. Pierwsze odbyło się 17 lutego w siedzibie SM przy ul. Warszawskiej 155.

Dyskusja dotyczy  dwóch lokalizacji, co do których mieszkańcy mieli najwięcej obiekcji. Chodzi o propozycję na osiedlu Sady, gdzie parking miał powstać przy skrzyżowaniu ulic Toporowskiego – obecnie Marszałkowskiej oraz ul. Jesionowej. Koncepcję zmieniono i dodatkowo wybrano dwie nowe lokalizacje. Drugi parking planowany był na  Uroczysku – w narożniku ulic Warszawskiej i Orkana. W tym przypadku urzędnicy przygotowali propozycję alternatywną.

Wnioski, uwagi i postulaty można wnosić:

– w tradycyjnej wersji pisemnej na adres: Wydział Rozwoju i Rewitalizacji Miasta 25-514 Kielce, ul. Kozia 3

– pocztą elektroniczną: artur.hajdarowicz@um.kielce.pl

Pierwotnie idea budowy parkingów wielopoziomowych zakładała 8 lokalizacji w Kielcach. Miasto zrezygnowało zupełnie z obiektów po północnej stronie ulicy Sandomierskiej oraz w pobliżu ulic Grunwaldzkiej i Jagiellońskiej. Po spotkaniu z mieszkańcami osiedla Podkarczówka, dołożono natomiast propozycję ulokowania parkingu na rogu ulic Krakowskiej i Podklasztornej. Zatem obecnie mowa jest o siedmiu lokalizacjach w mieście.

W ciągu najbliższych miesięcy urzędnicy powinni przygotować ostateczne lokalizacje. Wtedy przystąpią do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego.

Anna CiulębaBez kategorii
Trwają spotkania z mieszkańcami w ramach drugiego etapu konsultacji społecznych idei budowy wielopoziomowych parkingów na obrzeżach osiedli mieszkaniowych. 24 lutego  godz. 17.30 takie spotkanie odbędzie się w Klubie osiedlowym 'Polonez' przy ul. Pocieszka 17. Pierwsze odbyło się 17 lutego w siedzibie SM przy ul. Warszawskiej 155. Dyskusja dotyczy  dwóch lokalizacji,...