IMG_2929

Obchody Święta Niepodległości w dniu 11 listopada br. rozpoczną się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Bazylice Katedralnej. O godz. 12.15 uczestnicy uroczystości przemaszerują ulicami Dużą, Sienkiewicza, Wesołą, Mickiewicza na Plac Wolności. O godz. 12.50 rozpoczną się oficjalne uroczystości na Placu Wolności pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. W programie m.in.: okolicznościowe przemówienia,  uroczysta zmiana wart, defilada pododdziałów, pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, rekonstrukcja historyczna z cyklu Gloria Victis – Godni Pamięci „Niepodległościowym szlakiem – od Oleandrów do Orląt Lwowskich”.

Dzień później – 12.11.2015 o godz. 11.00 młodzież VII LO im. J. Piłsudskiego w Kielcach wraz z nauczycielami rozpocznie marsz, który zakończy na Placu Wolności. Przed pomnikiem patrona uczniowie ustawią się wzdłuż linii odzwierciedlającej kształt granic II Rzeczypospolitej.

 

Anna CiulębaHistoria
Obchody Święta Niepodległości w dniu 11 listopada br. rozpoczną się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Bazylice Katedralnej. O godz. 12.15 uczestnicy uroczystości przemaszerują ulicami Dużą, Sienkiewicza, Wesołą, Mickiewicza na Plac Wolności. O godz. 12.50 rozpoczną się oficjalne uroczystości na Placu Wolności pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. W programie m.in.:...