DSC_0007

Miejski Zarząd Dróg informuje o zmianach w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych. Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały od 30.10.2015 r. (piątek) od godz. 6.00 do 02.11.2015 r. (poniedziałek) do godz. 22.00.

1. Cmentarze przy ulicach: Ściegiennego i Spokojnej

Ulicami jednokierunkowymi będą:

– ul. Sołtysiaka „Barabasza” na odcinku od ul. Ściegiennego do al. Legionów;

– ul. Kwasa na odcinku od ul. Mahometańskiej do ul. Sołtysiaka Barabasza;

– ul. Spokojna na odcinku od ul. Ściegiennego do ul. Langiewicza;

– ul. Langiewicza na odcinku od ul. Spokojnej do ul. Mała Zgoda;

– ul. Zgoda na odcinku od ul. Spokojnej do ul. Mała Zgoda;

– ul. Mała Zgoda od ul. Zgoda do Ściegiennego,

– ul. Ściegiennego na odcinku od ul. Sołtysiaka Barabasza do ul. Husarskiej.

Natomiast na odcinku ul. Ściegiennego od pl. J. Piłsudskiego do ul. Sołtysiaka „Barabasza” będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

2. Cmentarz przy ul. Zagnańskiej

po przeciwnej stronie cmentarza obowiązywać będzie dotychczasowy zakaz zatrzymywania pojazdów;

3. Cmentarz w Cedzynie:

od dnia 30.10.2015 r. od wczesnych godzin porannych do dnia 02.11 do godz. 20.00 udostępniona dla ruchu ogólnego zostanie ul. Sandomierska. Następnie przywrócona będzie dotychczasowa organizacja ruchu tj. wjazd na modernizowany odcinek będą mieli mieszkańcy oraz klienci znajdujących się tam firm. Zakaz wjazdu nie dotyczył będzie komunikacji miejskiej.

– wzorem lat ubiegłych, utwardzone pobocze za ulicą Wikaryjską (jadąc od centrum) zostanie wykorzystane jako pas ruchu dla pojazdów skręcających w prawo, w ulicę Cmentarną, natomiast pas środkowy będzie przeznaczony tylko dla pojazdów jadących na wprost. O zmianach w organizacji ruchu informowały będą odpowiednie znaki: oznakowanie pionowe (znaki F-10) i oznakowanie poziome (naklejane strzałki na jezdni);

– przystanek MPK przeniesiony zostanie za skrzyżowanie drogi gminnej (dawna DK 74) z ul. Cmentarną (autobusy nie będą wjeżdżały w ulicę Cmentarną); na ulicy Cmentarnej obowiązywały będą zakazy zatrzymywania się pojazdów po obydwu stronach;

– na drodze gminnej za skrzyżowaniem z ulicą Wikaryjską do ulicy Warzywnej wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się pojazdów po obu stronach; dla zapewnienia sprawnej organizacji ruchu na przy cmentarnym parkingu funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej będą nadzorowali ruch pojazdów;

Miejski Zarząd Dróg apeluje do kierujących, aby w miarę możliwości jako drogę dojazdową do cmentarza wybierali ulicę Sandomierską, a nie trasę S 74.

4. Objazdy dla autobusów MPK.

W związku ze zmianą organizacji ruchu, o trasach objazdów linii autobusowych, pasażerowie będą mogli zapoznać się z wcześniej zamieszczonych przez Zarząd Transportu Miejskiego rozkładów jazdy i informacji. W związku ze znacznym wzrostem liczby pojazdów samochodowych może dojść do powstania zatorów na ulicach prowadzących do cmentarzy. Apelujemy do użytkowników dróg do korzystania w miarę możliwości z komunikacji miejskiej, gdyż MPK w tych dniach uruchamia (jak co roku) dodatkowe linie autobusowe.

5. Parking

Dla kierujących udających się na cmentarz przy ul. Ściegiennego dostępny będzie parking przy stadionie Kolporter Arena w dniach 30.10.2015r. od godz. 06.00 do dnia 01.11.2015 r. do godziny 24.00. Wjazd na parking będzie możliwy z dwóch stron – od strony al. Legionów i od strony ul. Ściegiennego. Brama między parkingami będzie zamknięta, więc nie będzie możliwości przejazdu między tymi parkingami.

W przypadku zaistnienia konieczności, na wniosek Policji czas trwania zmienionej organizacji ruchu może ulec skróceniu lub wydłużeniu.

Zobacz mapę z organizacją ruchu na stronie MZD

Autobusy Miejskie

Zarząd Transportu Miejskiego informuje na swojej stronie o kursowaniu autobusów w dniach od 30.10.2015r. do 02.11.2015r. (WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH)

Szczegóły: www.ztm.kielce.pl

Anna CiulębaBez kategorii
Miejski Zarząd Dróg informuje o zmianach w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych. Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały od 30.10.2015 r. (piątek) od godz. 6.00 do 02.11.2015 r. (poniedziałek) do godz. 22.00. 1. Cmentarze przy ulicach: Ściegiennego i Spokojnej Ulicami jednokierunkowymi będą: - ul. Sołtysiaka „Barabasza” na odcinku...