logo_8podroz

Dom Kultury “Zameczek” i Kielecki Teatr Tańca zapraszają gimnazjalistów i licealistów do udziału w VIII edycji projektu “Podróż-kierunek Teatr”, która w tym roku odbywać się będzie pod hasłem „Podróż w nieznane”. Warsztaty teatralne i teatru tańca trwać będą od 2 do 22 października 2015 roku a odbywać się będą w trzech niezależnych grupach twórczych.

„Podróż-kierunek Teatr” to  forma nowej edukacji teatralnej prowadzonej od ośmiu lat w Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach. Tegoroczna edycja wraca do tytułowego motywu PODRÓŻY. Proponujemy uczestnikom podróż w dość mało znaną dziedzinę wypowiedzi  artystycznej,  jaką jest forma tańca teatralnego .  W toku zajęć uczestnicy będą mieli możliwość  obejrzenia wieczoru Kieleckiego Teatr Tańca pt.: „Opowiedziane ruchem” składającego się z ośmiu krótkich przedstawień zrealizowanych przez różnych, młodych choreografów, tancerzy Kieleckiego Teatru Tańca; porozmawiać z założycielami  i dyrektorami  Kieleckiego Teatru Tańca, Elżbietą Szlufik-Pańtak i Grzegorzem Pańtakiem, na temat możliwości, jakie w teatrze stwarza wypowiedź taneczna. Praktyczne warsztaty zakończone występem poprowadzi choreograf Małgorzata Ziółkowska.

Dwa kolejne warsztaty prowadzone przez teatrologa Bartłomieja Miernika  oraz studenta reżyserii PWST w Krakowie Sebastiana Krysiaka, związanych z teatrem dramatycznym, proponują podróże w nieznane.

Uważniejsze, indywidualne poznawanie najbliższego otoczenia  i własnych marzeń stanie się podstawą do stworzenia metodą verbatim wypowiedzi scenicznej pod nazwą  „ podróże za horyzont” .

Napisany przez uczestniczkę ubiegłorocznej edycji projektu, uczennicę I LO im. S. Żeromskiego w Kielcach , Zuzannę Ciosmak  tekst „Własne miejsce” stanie się zaproszeniem do podróży w nieznany świat dorosłości i świat nowych teatralnych środków wyrazu.

Kolejnymi propozycjami  są dwa spektakle w teatrach zawodowych: „Opowiedziane ruchem. Wieczór młodych choreografów” 2 X. br w Kieleckim Teatrze Tańca i „Kwestia techniki” w reż. Michała Buszewicza 9 X br. w Teatrze Starym w Krakowie. Widzom przedstawienia  Teatru Tańca proponujemy zapisanie pospektaklowych wrażeń, stworzenie impresji lub recenzji i przekazanie do DK „Zameczek”. Autor najciekawszego tekstu będzie mógł przez trzy miesiące uczyć się w Teatrze Tańca.

Wszystkie trzy podróże zakończą się 22 października otwartym pokazem prac warsztatowych i wspólną rozmową na ich temat. Uczestnicy warsztatów otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w projekcie oraz egzemplarz biuletynu, dokumentującego program 8 edycji „ Podróży w kierunku Teatru”.

Informacje i zapisy:

Dom Kultury “Zameczek” ul. Słowackiego 23

41 3676301

szczegóły na: www.zameczek-kielce.pl

 

Anna CiulębaKultura
Dom Kultury 'Zameczek' i Kielecki Teatr Tańca zapraszają gimnazjalistów i licealistów do udziału w VIII edycji projektu 'Podróż-kierunek Teatr', która w tym roku odbywać się będzie pod hasłem „Podróż w nieznane”. Warsztaty teatralne i teatru tańca trwać będą od 2 do 22 października 2015 roku a odbywać się będą...