plakat skład_miniMuzeum Historii Kielc zaprasza od 3 lipca, do obejrzenia wystawy,,Pasiak Świętokrzyski” Karoliny Magdaleny Kozieł.
,,Pasiak Świętokrzyski” to cykl obrazów w technice olejnej inspirowany regionalnym motywem pasiaka świętokrzyskiego. Kolorowe pasy tną płótno wzdłuż tworząc abstrakcyjne i geometryczne motywy. Siedem obrazów z dwunastu ogranicza się do gamy czerwono-czarnej imitując sztandarowy pasiak w tych kolorach. Motyw zaczerpnięty z historii regionu świętokrzyskiego, zinterpretowany i przekształcony na potrzeby obrazu, tworzy nowe, awangardowe spojrzenie. – informuje Muzeum Historii Kielc.

AdministratorHistoriaKulturahistoria,kultura,wystawa
Muzeum Historii Kielc zaprasza od 3 lipca, do obejrzenia wystawy,,Pasiak Świętokrzyski' Karoliny Magdaleny Kozieł. ,,Pasiak Świętokrzyski'' to cykl obrazów w technice olejnej inspirowany regionalnym motywem pasiaka świętokrzyskiego. Kolorowe pasy tną płótno wzdłuż tworząc abstrakcyjne i geometryczne motywy. Siedem obrazów z dwunastu ogranicza się do gamy czerwono-czarnej imitując sztandarowy pasiak w...