IMG_3563Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zaprasza w czwartek, 1 października o godz. 17.00 na spotkanie poświęcone wojennym wspomnieniom kielczan. Będzie można zobaczyć film Doroty Kosierkiewicz “Zapamiętaj moją twarz”, wyprodukowany w kieleckim oddziale TVP. Powstał on na podstawie wspomnień bliskich osób, których twarze zostały umieszczone na Murze Pamięci na kieleckim Wzgórzu Zamkowym. Film będzie emitowany na ogólnopolskiej antenie TVP Historia, ale 1 października będzie go można zobaczyć również w OMPiO.

Podczas spotkania wspomnieniami o ojcu i własnymi przeżyciami dziecka wojny podzieli się znany fotografik Janusz Buczkowski, autor książki “Wspomnienia z tamtych lat”. Spotkanie, które będzie też okazją do wspomnień własnego wojennego dzieciństwa, odbędzie się w czwartek, 1 października o godz. 17.00 w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej przy ul. Zamkowej.

Anna CiulębaHistoria
Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zaprasza w czwartek, 1 października o godz. 17.00 na spotkanie poświęcone wojennym wspomnieniom kielczan. Będzie można zobaczyć film Doroty Kosierkiewicz 'Zapamiętaj moją twarz', wyprodukowany w kieleckim oddziale TVP. Powstał on na podstawie wspomnień bliskich osób, których twarze zostały umieszczone na Murze Pamięci na kieleckim...